Opinia o Idea Bank2016-09-25  
Tym razem postanowiliśmy się nieco przyjrzeć ofercie Banku Idea.

Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych banków w Polsce.  Nie dawno opisywaliśmy Nest Bank i ich konto darmowe bez warunków, które bardzo przypadło do gustu klientom.  Idea Bank również rezygnując z opłaty za kartę do konta Idealnego zaoferował swoim klientom darmowe konto bez warunków.

W przypadku rachunków firmowych już niestety jest opłata za kartę, czego na przykład nie ma w Nest Banku, aczkolwiek Idea Bank ma znacznie więcej  udogodnień, jak mobilne wpłatomaty, produkty dedykowane pod przedsiębiorców, inkubatory przedsiębiorczości, księgowości itp.

Cechą wyróżniającą Idea bank są niewątpliwie lokaty - zwykle najlepiej oprocentowane na rynku. W tym uznawane za najlepsze promocyjne lokaty bez konta na start dla nowych klientów, czyli lokatę Happy oraz lokatę Happy Plus.

Poza promocją inne lokaty również posiadają konkurencyjne oprocentowanie w stosunku do innych banków.

Co jakiś czas - zwykle pod koniec miesiąca bank często dodaje oferty krótkoterminowych lokat z atrakcyjniejszym niż zwykle oprocentowanie, jednak są one dostępne zwykle kilka dni.

Ogólnie Idea Bank podobnie jak każdy inny bank ma bardzo zróżnicowane opinie. Lepsze dotyczą prostych produktów, gorsze złożonych. Podobnie jak w innych bankach. W przypadku złożonych produktów inwestycyjnych, strukturyzowanych, czy kredytowych jest szersze pole do manipulacji i ukrytych opłat.

Ostatnio na rynku pojawiają się jednak plotki o możliwości sprzedaży Idea Banku. Możliwe, że po to by ratować Getin, który jest w bardzo kiepskiej kondycji. Przy czym Idea Bank jest raczej w dobrej kondycji i jeżeli wykupi  go jakaś inna grupa finansowa, to może to nie mieć żadnego znaczenia dla klientów. Może jednak się okazać, że nowy właściciel wprowadzi swoje zasady, tak jak to robił Alior Bank. Mamy jednak nadzieję, że konta i lokaty w Banku Idea nadal będą dobre.

idea_bank

Źródła:
1. http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/lokata-happy-cloud-power-w-idea-bank.html
2. http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html
3. https://www.ideabank.pl/

Relatywne wpisy: