Najtańszy leasing. Gdzie najlepiej?2016-09-27  
Leasing jest jedną z najlepszych form finansowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć Wam, jak znaleźć najtańszą ofertę.

Przede wszystkim nie da się powiedzieć, że w jednej, czy drugiej firmie jest najtaniej. W przypadku leasingu jest zbyt wiele zmiennych, a każda oferta jest indywidualna.

Dlatego aby wybrać najkorzystniejszą ofertę musimy porównać ich kilka. Warto również negocjować warunki, bowiem leasing to niemały wydatek. Przedstawiciele firm leasingowych i banków chętnie negocjują, bo zależy im na pozyskaniu klienta i otrzymaniu prowizji, ale często aby obniżyć koszty musimy przedstawić inną ofertę z innego banku, a następnie otrzymamy tak zwaną kontrofertę.

Można również skorzystać z usług brokera - czyli firmy pośredniczącej. Nie pobiera ona swojej prowizji od nas, a do firm leasingowych, które obsługuje. Tym samym nic nas to nie kosztuje, a otrzymamy kolejną ofertę do porównania wybraną z kilku firm, z którym dany broker współpracuje. Nie koniecznie będzie najlepsza, ale warto spróbować.

Wysokość czynszu leasingowego to jednak nie wszytko, istotne są również liczne opłaty, które towarzyszą każdej ofercie leasingu. Jeżeli są to jednorazowe prowizje to nie są tak dotkliwe, warto jednak dokładnie zapoznać się z TOiP.

Kolejna kwestia tu obowiązkowy pakiet ubezpieczeń, szczególnie w przypadku samochodów. Musimy bowiem posiadać pełne ubezpieczenie OC i AC. Zazwyczaj kupuje się jej za pośrednictwem firmy leasingowej, od ubezpieczyciela, z którym owa firma współpracuje. Możemy jednak znaleźć  tańsze ubezpieczenie na własną rękę. Przy czym za skorzystanie z oferty zewnętrznej zostanie nam doliczona kolejna opłata. Należy też zaznaczyć, że firmy leasingowe nie akceptują ubezpieczeń od towarzystw directowych.

Mimo tych wielu opłat i kosztów jakie musi ponieść klient, leasing jest jedną z najlepszych form finansowania. Może okazać się korzystniejszy nawet niż zakup za gotówkę, a to ze względu na fakt, że czynsze leasingowe w pełni wliczamy sobie w koszty, a tym samym zmniejszamy podatek do zapłaty fiskusowi. Wszystko oczywiście zależy od relacji przychodów i kosztów w danej firmie, ponieważ firma, która ma nadmiar kosztów, a nie ma dużych przychodów nie koniecznie zyska na leasingu więcej niż na zakupie z własnych środków.

Źródło: http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/10/leasing-najlepszy-najtanszy-gdzie.html


Relatywne wpisy: