Pożyczki Vivus. Nasza opinia2016-09-24  
Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej najbardziej rozpoznawalnej firmie oferującej pożyczki online, która jest zdecydowanym liderem na tym rynku.

Firma Vivus kusi swoich klientów reklamami pożyczki do 2500 zł na 30 dni całkowicie za darmo. Czy rzeczywiście jest darmowa? W jakim celu firma pożycza pieniądze za darmo?

Cel jest dość oczywisty, chcąc przyciągnąć nowych klientów z nadzieją, że zadowoleni ze swojej pierwszej darmowej pożyczki wezmą kolejną. Konkurencja na tym rynku jest wręcz olbrzymia. Stąd też pojawiają się takie promocje i to nie tylko w Vivusie, ale również w wielu innych firmach. Vivus oferuje najwyższą kwotę wśród tego typu ofert promocyjnych pożyczek za darmo dla nowych klientów, ale nie najdłuższy okres spłaty. Na rynku można bowiem spotkać podobne oferty na 45, czy nawet 60 dni.

Pierwsza pożyczka jest rzeczywiście darmowa, pod warunkiem że spłacimy ją w terminie. Należ jednak pamiętać, że poza promocją koszty tego typu pożyczek znacznie przewyższają te w bankach. Przyzwyczajając się do nagminnego pożyczania możemy łatwo skończyć z komornikiem na karku dlatego przestrzegamy przed zaciąganiem łatwo dostępnych pożyczek bez namysłu i dokładnej analizy naszych możliwości spłaty, bo w przypadku braku owej spłaty koszty takiej pożyczki mogą być olbrzymie, mimo że Vivus należy do tańszych firm na rynku pożyczek internetowych.

Nie znaczy to jednak, że pożyczki tam są tanie. Przed skorzystaniem z oferty jakiejkolwiek firmy tego typu należy dokładnie zapoznać się z umową oraz symulacją kredytu, kwotą do spłaty, RRSO i innymi istotnymi aspektami.

vivusRelatywne wpisy: