Opinia o Nest Bank2017-02-15  
Nest Bank w zasadzie nie jest nowym bankiem. Powstał z połączenia Banku Smart i innych marek należących do Fm Banku. Nest podobnie jak Smart szybko zyskuje coraz lepszą pozycję na rynku, a to ze względu na fakt, że swoim darmowym kontem bez warunków wypełnił lukę rynkową związaną z popytem na proste konta bez warunków.

Dzisiejsze oferty kont bankowych są nastawione raczej na premiowanie aktywnego korzystania. Szczególnie z karty za którą banki otrzymują prowizję. Najczęściej mamy do czynienia z opłatami za kartę, z których klient jest zwolniony za dokonywanie płatności bezgotówkowych w każdym miesiącu. Coraz częściej spotyka się też dodatkowe premie za aktywne korzystanie z konta. W ten sposób banki zachęcają do zakładania kont, które później są aktywne, a nie uśpione.

Na rynku jednak brakowało całkowicie darmowych kont, bez warunków i lukę tą wypełnił właśnie Nest Bank. Obecnie również Idea Bank, chyba dostrzegając ten sam potencjał, również dostosował swoją ofertę konto idealnego w podobny sposób - jest darmowe bez warunków.

Nie dawno Idea Bank zrezygnował z opłaty za kartę dla konta osobistego, także w zasadzie na rynku są dwie oferty kont darmowych bez warunków. Oczywiście w każdej tabeli opłat i prowizji znajdą się jakieś opłaty, ale w dokonywaniu oceny kierujemy się najczęściej wykonywanymi czynnościami bankowymi oraz prowizjami systematycznymi pobieranymi przez banki w przypadku nie spełniania jakichś warunków dotyczących korzystania z darmowego konta.

Już w banku Smart konta były bezwarunkowo darmowe, ale Nest dodał kilka ulepszeń - darmowe wpłatomaty Euronet, oddziały, ciekawe produkty oszczędnościowe jak Lokata Witaj, czy konta oszczędnościowe dla rodzin z dziećmi.

Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na fakt, że w ten sposób zaczynał prawie każdy bank, a z czasem powoli pojawiały się kolejne coraz wyższe opłaty i warunki - najczęściej dotyczące karty. Jak będzie w przypadku Nest Banku, czas pokaże.

strona Nest Bank

Źródła:
1. Nest Bank - konto opłaty opinie... - recenzja z http://antyhaczyk.blogspot.com/
2. Strona Nest Bank https://www.nestbank.plRelatywne wpisy: