Bank Ferratum: Pożyczka EkspresKasa - opinie i analiza.2016-09-22  

Co to za bank ten Ferratum? Otóż przyglądając się bliżej profilowi działalności Ferratum Banku dość trudno go nazwać bankiem. Sposób działania raczej wskazywałby na firmę pożyczkową działającą na rynku internetowych pożyczek o krótkim i średnim okresie spłaty.

W Banku tym nie znajdziemy oferty kont, depozytów, czy innych bankowych produktów. Zatem lepiej na starcie przyjąć, że to po prostu firma pożyczkowa.

Skąd zatem "Bank" w nazwie?

Już wyjaśniamy. Grupa Ferratum to duża międzynarodowa firma, która działa w całej Europie. Udało im się zdobyć licencję bankową na Malcie, toteż może się obecnie posługiwać określeniem bank w swojej nazwie, ale jak widać od razu po odwiedzeniu strony z klasycznym bankiem nie ma wiele wspólnego.

Co to za pożyczka ta Ekspres Kasa?

Ferratum posiada kilka marek i poza swoją główną marką oferuje swoje pożyczki również pod innymi nazwami. Jedną z nich jest Ekspres Kasa. Poza tym możemy jeszcze spotkać na rynku markę KasaTAK oraz Ofin, który w zsadzie nalezy do inne spółki, ale jest to tylko pośrednik, a pożyczkodawcą jest Ferratum Bank.

Oferta pożyczki w Ekspres Kasa nie różni się szczególnie od pozostałych marek należących do Ferratum. Mamy tu do dyspozycji pierwszą darmową pożyczkę do kwoty 1500 zł na okres 15, 30 lub 60 dni. Tą ostatnią spłaca się w dwóch równych ratach. Poza promocją pożyczki już są znacznie droższe tak samo jak we wszystkich firmach działających na rynku pożyczek online.

W kwestii pierwszej pożyczki oferta praktycznie nie różni się od oferty krótkoterminowej pożyczki w Ferratum Banku. Przy czym Ferratum oferuje również pożyczkę ratalną - długoterminową, czego nie ma w ofercie pożyczek Ekspres Kasa.

Reasumując, mimo że w nazwie pojawia się bank, to mamy tu do czynienia z klasyczną firmą oferującą pożyczki online. Pierwsza jest opłacalna. Jeśli spłacimy ją w terminie, to jest rzeczywiście darmowa. Jeśli nie to poniesiemy odpowiednio wysokie koszty jej ściągnięcia oraz opłat i odsetek. Pożyczki te na pewno nie są metodą na spłacanie zadłużenia, czy konsolidację. Poza tym osobom zadłużonym firma ta raczej nie udzieli pożyczki, ponieważ podobnie jak banki weryfikuje rejestry typu KRD, BIK, BIG itp.

Warto jeszcze dodać, że mimo iż na każdej stronie, którejkolwiek marki należącej do Ferratum Banku można skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo, to możemy to zrobić tylko jeden raz bez względu na nazwę marki, z której korzystamy, bo nie liczy się tu marka, a pożyczkodawca, czyli Ferratum.

Źródła:
1. Ferratum.pl Strona Ferratum Bank
2. Recenzja Ferratum Bank - opinie o Ekspres Kasa i analiza pożyczki w antyhaczyk.blogspot.com
https://antyranking.blogspot.com/2016/06/ferratum-bank-ekspres-kasa-tak-ofin.html
3. Ekspreskasa.pl - Strona Ekspres Kasa.

Zobacz też  artykuł w Wiadomościach Komorniczych: Pożyczka w Extraportfel / Lenodn - opinie i komentarz - pożyczanie za darmo, czy pułapka zadłużenia


Relatywne wpisy: