Pożyczka w Extraportfel2016-09-22  

Obecnie błyskawiczne pożyczki udzielane przez Internet przeżywają prawdziwy boom na rynku kredytowym. Łatwo się je zaciąga, wystarczy zrobić przelew aktywacyjny i już mamy pieniądze. Dodatkowo firmy tego typu kuszą klientów ofertą pierwszej darmowej pożyczki, która stała się już podstawowym chwytem marketingowym dla większości czołowych firm pożyczkowych.Jedną z takich firm, którą ostatnio przeanalizowaliśmy jest Extra Portfel - marka należąca do spółki Cream Finance, która jest również posiadaczem innej już bardziej znanej marki, a mianowicie Lendon.

Czy pierwsza pożyczka w Extraportfel i Lendon jest rzeczywiście za darmo?

Sprawdziliśmy - tak jest. Zatem dlaczego tego typu firmy są tak źle postrzegane przez opinię publiczną. Z prostej przyczyny - pożyczki te poza promocją są  bardzo wysoko oprocentowane i dodatkowo obarczone licznym opłatami. W zasadzie wystarczy spojrzeć na symulację pożyczki poza promocją. Oczywiście nie ma nic złego w skorzystaniu z darmowej pożyczki jeśli się ją spłaci w terminie. Jednak jak portal komorniczy wiemy jak wielu ludzi zadłuża się w tego typu firmach i jak wpadają w pętlę zadłużenia borykając się ze spłatami wciąż narastających długów, spłacając jedną pożyczkę drugą. Niestety mamy bardzo wielu takich ludzi w Polsce. Czy można za to winić firmy pożyczkowe - i tak,i nie... Z jednej strony wysokie koszty pożyczek i śliskie praktyki stosowane przez niektóre firmy wobec osób, które nie spłacają zadłużenia sprawiły, że do całego sektora pożyczek online została przyklejona odpowiednia etykieta i firmy te kojarzą się z lichwą. Z drugiej strony udzielają pożyczek o dużym ryzyku, więc sobie rekompensują wysokimi kosztami. Jeżeli ktoś jest rozważny to może w ten sposób pożyczyć pieniądze na krótki okres totalnie za darmo. Jeżeli jednak nie spłaca w terminie to może się wpakować w poważne problemy. Przy czym z bankami też nie jest lekko jak się nie spłaca kredytu. Taka już jest specyfika rynku kredytowego.

Pułapka wielu marek

Jak wiadomo, tylko pierwsza pożyczka jest za darmo, tym samym skoro Ekstraportfel i Lendon to ta sama firma, to nie można skorzystać z promocji w obu firmach. Jeżeli ktoś wpadnie na taki pomysł, to może się liczyć, że firma się zorientuje, a za pewne tak będzie, to naliczy mu za drugą pożyczkę już normalne oprocentowanie. Jeżeli, ktoś nieświadomie postąpi w podobny sposób, to efekt będzie ten sam. Wiele firm na tym rynku działa pod różnymi markami, dlatego korzystając z darmowej pożyczki należy zwrócić uwagę na nazwę pożyczkodawcy, a nie nazwę handlową.

Opinie o tego typu firmach

W mediach jest trochę nagonka na tego typu firmy, ale trzeba zauważyć, że sobie na nią zapracowały. W sieci z kolei można znaleźć zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Oczywiście, część piszą marketingowcy, część dłużnicy, którzy nie spłacają długów i mają pretensje i ta wzajemna przepychanka funkcjonuje w całym Internecie. Po odsianiu mało wiarygodnych opinii, można stwierdzić, że Ekstra Portfel i Lendon mają względnie dobre opinie jak na tego typu firmy. Gorzej wygląda sprawa opinii w przypadku tych bardziej znanych firm.

Reasumują z takiej darmowej pożyczki można skorzystać jak się to robi z głową i wie, że się zdąży spłacić. Inaczej mija się to z celem. Nie jest to też bynajmniej sposób na spłacanie zadłużenia gdzie indziej.Źródła:
  1. Strona Extraportfel.pl
  2. http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/extraportfel-opinie-lendon.html - analiza pożyczki
  3. Lendon.pl
  4. http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/lendon-pl-opinie-o-pozyczce.html - recenzja pożyczki
  5. https://antyranking.blogspot.com/2016/08/extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html - Ranking
+ wiadomości i opinie zebrane w sieci na forach internetowych oraz portalach o kredytach i pożyczkach.

Zobacz też  artykuł w Wiadomościach Komorniczych: Bank Ferratum: Pożyczka EkspresKasa - opinie i analiza.Relatywne wpisy: